Zatem jak widać podawanie kroplówki jest jeszcze bardziej powszechne w pewnych przypadkach tyczy się osób mniej bądź bardziej chorych.

Mnogość zapytanych osób o pojęcie kroplówka kojarzy ją z byciem w szpitalu, zabiegiem, chorobą, bądź również złym stanem zdrowotnym, wymagającym leczenia i pomocy specjalistycznej.
Tutaj zaskoczę wszystkie w ten sposób myślące osoby, ponieważ jest coraz większy odsetek ludzi, którzy nie tylko u nas ale na całym świecie przyjmują codziennie lekarstwa w postaci płynnej właśnie w domu. Wszyscy żywiący się w ten sposób, są przez kilka godzin podpięci do aparatury, która ich „karmi”, po czym po odłączeniu, są jak normalni ludzie, chodzą do pracy, szkoły, na zakupy .
Taki sposób przekazywania pożywienia organizmowi nazywany jest poprawnie medycznie odżywianiem pozajelitowym, jest to pojęcie, które większości jednostek jest nieznane, ale nie wiąże się z czymkolwiek złym, ani niebezpiecznym.
Przyznam, że jest to forma zdobywania i przyjmowania pokarmu dość specyficzna, bo wszystkie konieczne do życia składniki odżywcze i witaminy trafiają do swego ciała nie w postaci stałego pokarmu, a w postaci płynnej podawanej na dodatek od razu do żyły, a najlepiej do większego naczynia włosowatego. W tej kolejnej opcji nie ma całego procesu który polega na wędrówce żywności od ust, gardła, żołądka, do jelita grubego i cienkiego.
Osoby, jakie tak przyjmują pokarm wielokrotnie cierpią z powodu określonego zaburzenia, polegającego na tym, iż ich organizm nie wchłania innego pokarmu albo w ogóle go choćby nie przyjmuje, przez co mogliby zginąć z niedożywienia. Do jednych najczęstszych zaburzeń odżywiania, podczas których w procesie leczenia stosuje się taką metodę dostarczania ciału pożywienia i substancji odżywczych przynależy anoreksja oraz bulimia.
Również u osób zmagających się z rakiem, zapaleniem jelit, martwicą, również przekazywany jest pokarm w formie kroplówki. Każdy z nas może w pewnym czasie wymagać takiej pomocy podczas karmienia, starczy jakaś znaczna komplikacja pooperacyjna, lub niebezpieczny wypadek. To sprawy wyjątkowe i potrafiące się trafić każdemu.
Jak właściwie wspomniałem wcześniej cały proces polegający na podaniu kroplówki trwa parę godzin, bowiem nie można za szybko podać substancji odżywczych, ponieważ przy sporej prędkości mogłoby dojść do zatrzymania krwiobiegu, a co gorzej do nieprawidłowości metabolizmu, co następnie prowadzi przeważnie do śmierci.
Jeszcze więcej i częściej słyszy się o wprowadzaniu witamin i anabolików w postaci kroplówki. Przez media ukazuje się coraz więcej zdjęć znanych osób, jakie fotografują się z wpiętą do dłoni żyłą przekazującą substancję, i opisem pod postem, że ich organizm przeszedł wyniszczenie związane ze zmęczeniem i stresem i potrzebuje pomocy poprzez podanie kroplówki. Zbliżone postępowanie także jest popularne wśród sportowców po zawodach, meczach, lub szczególnie męczących treningach.
Zatem jak widać podawanie kroplówki jest coraz bardziej rozpowszechnione w pewnych przypadkach tyczy się osób mniej bądź bardziej chorych.

Więcej: kroplówka Gdańsk